Focimeccs
- 2015. dec. 12.
- 1 perc olvasás

A „Nikola Tesla” és az „Első Számú Általános Iskola” általános iskolás tanulói között Budaörsön 2015 dec.12.-én megrendezésre került egy focimeccs, a gyerekek és felnőttek együttes örömére. A meccset Budaörs polgármestere, Wittinghoff Tamás úr nyitotta meg. Az „Első Számú Általános Iskola” igazgatója, Janikovszky Éva, is üdvözlött minket és vendégszeretettel fogadott bennünket.

A jelenlevők élvezhették az egymással való barátkozást, a jó focit, beszélgetést és táncot, és a Szerb ételeket. A kajmakos lepény a pljeszkavica és a szerb néptánc jó légkört teremtettek. A mérkőzés eleje nem volt könnyű, de végül 9:2-re nyertünk. A győzelemhez hozzájárult a Szerb iskolában dolgozó edző és testneveléstanár Milos Risztity, valamint minden szurkoló: a hatodikos és nyolcadikos fiúk és lányok. Hozzá kell tenni, hogy lelkes volt a küzdelem, és fair volt a játék, szép emlékekkel gazdagodtak a gyerekek.

Ezt a futball mérkőzést, kulturális és gasztronómiai programot, a Budaörsi Szerb Önkormányzat szervezte a Szerb kultúra és a fiatalok sport szellemiségének népszerűsítése érdekében.
Az esemény jó hangulatban végződött, valamint azzal a kétoldalú kívánsággal, hogy folytatódjon a sportbeli együttműködés, barátkozás.

A résztvevők, mindkét csapat kicsi focistái kaptak ajándékot és pólót. Az esemény jó benyomásai napokig foglalkoztatták a résztvevőket, így a jövőben is tervezünk több ilyen eseményt.















Hozzászólások