top of page

Фудбалска утакмица

  • 2015. dec. 12.
  • 1 perc olvasás

Фудбалска утакмица измећу основаца из "Николе Тесле" и "Прве школe" у Будаершу је одржана 12. децембра 2015. године, у спортској сали поменуте основне школе у Будаершу на обострану радост деце и одраслих. Утакмицу је отворио градоначелник Будаерша, господин Taмаш Витингхоф (Wittinghoff Tamás). Осим њега поздравила нас је и веома гостопримљива и љубазна директорка "Прве школе" у Будаершу, Eва Јаниковски. (Janikovszky Éva)

Присутни су уживали у дружењу, добром фудбалу, разговору и плесу уз српске специјалитете. Лепиње са кајмаком и пљескавицама и српско коло су створили топлу атмосферу. Почетак утакмице није био баш лак, ал ипак су ови наши супер дечаци донели победу од 9:2. Победи је допринео тренер и професор физичке културе у српској школи Милош Ристић као сви навијачи - девојчице и дечаци шестог и осмог разреда. Мора се признати да се српски тим срчано борио уз фер игру и да су после свега остале пријатне успомене.

Овај фудбалски меч уз културне и гастрономске обичаје је организовала Српска самоуправа у Будаершу, ради промолисања српске културе и спортског духа младих.

Све је завршено у добром расположењу и обостраној жељи да се настави спортска сарадња, дружење.

Учесници, наши млади фудбалери из оба тима су добили пригодне поклоне и мајице. Данима су препричавани лепи утисци, те у будуће планирамо више оваквих догађаја.

Hozzászólások


© 2015 Самоуправа Срба у Будаершу. Дизајн - ZiD Studio.

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus
bottom of page